عدد ، کلیک یاب یا مگنت کدوم شبکه تبلیغات درون اپلیکیشن بهتر است ؟

اپلیکیشن های موبایل این روز ها چه در داخل کشور و چه در خارج کشور با استقبال بی نظیری روبرو هستند بطوری که میتوان گفت اپلیکیشن ها روز به روز باعث مرگ بسیاری از سایت ها میشوند و به دلیل اینکه استفاده از آنها ساده است کاربران تمایل بیشتری برای استفاده از آن دارند از این رو برنامه نویسان موبایل و بیشتر برنامه نویسی برای دستگاههای اندرویدی به شغلی با اینده روشن در ایران تبدیل شده است .

حال در این بازار که راههای مختلفی برای کسب در آمد برنامه نویسان وجود دارد مانند فروش برنامه ، فروش درون برنامه ای و تبلیغات درون برنامه ای که مقاله امروز در مورد تبلیغات درون برنامه ای و بررسی آنها بر اساس تجارب شخصی می باشد .در همین ابتدا عرض میکنم که سعی شده بصورت کاملا عادلانه وبدون جهت گیری این سه سیستم را با هم مقایسه کنم و این متن کمکی شود برای برنامه نویسانی که در تصمیم گیری در انتخاب شبکه تبلیغی خود دچار سردرگمی هستند ابتدا به معرفی اجمالی این سه شبکه میپردازیم :

Capture

تبلیغات کلیکی عدد 

این سامانه که متعلق به شرکت تاسیس کننده کافه بازار هست اولین شبکه تبلیغات کلیکی بر پایه موبایل میباشد که روی تمامی پلتفرم های موبایل قابل پیاده سازی است . این سامانه از پشتوانه فنی خوبی برخوردار است و معمولا کمتر دچار مشکل میشود ، البته این سیستم از روز اول بدین شکل نبوده و سیستم فعلی حاصل سه سال رشد میباشد .

 

download

تبلیغات کلیکی کلیک یاب 

این شبکه تبلیغاتی که سابقه خوب و پشتوانه خوبی در تبلیغات کلیکی درون سایت ها دارد تصمیم به وارد شدن به شبکه های تبلیغات موبایلی گرفته، این سرویس به تازگی و حدود ۳ ماه از تاریخ انتشار این مقاله شروع به سرویس دهی برای تبلیغات درون اپلیکیشن ها کرده است  و تصمیم گرفته که بازار این قسمت از تبلیغات رو هم در دست بگیرد این سیستم با تکیه بر داشتن بانک جامعی از مشتریان و پرداخت مبلغ بیشتر به برنامه نویس سعی بر عقب راندن رقبای خود دارد .

سامانه تبلیغ مگنت

تبلیغات کلیکی مگنت 

این سامانه متعلق به مارکت اندروید مایکت میباشد و به تازگی شروع به کار کرده است و از بین تمام این شبکه ها تنها شبکه ایست که میتوانید تبلیغات آن را درون اپلیکیشن های Google Play انتشار دهید و شرکت های دیگر این قابلیت را ندارند.

این شبکه ها رو از نظر کیفیت سرویس دهی ، پشتیبانی ، در آمد از هر کلیک ، میزان کلیک کاربران و تعداد و تنوع تبلیغات باهم مقایسه میکنیم تا بتوانید تصمیم گیری درستی داشته باشید.

 

۱٫شبکه تبلیغات درون برنامه ای عدد :

 • سرویس دهی : 

این شرکت به واسطه پشتوانه مالی و تیم کارآمد در سرویس دهی خوب عمل کرده و تقریبا با مشکل نمایش ندادن تبلیغ یا خرابی سرور ها یا شلوغی آنها روبرو نمیشوید.

 • پشتیبانی :

متاسفانه پشتبانی این مجموعه ضعیف میباشد و دلیل آن بی تخصص بودن یا نا کارآمد بودن نیروی پشتیبانی نیست بلکه کم بودن پرسنل است و پرسنل پشتیبانی این سرویس با انبوهی از درخواست ها روبرو هستند و معمولا رسیدگی به آنها طول میکشد .

 • در آمد از هر کلیک :

در آمد از هر کلیک در این شبکه ثابت است و اسما ۲۵ تومان به ازای هرکلیک ولی در واقع پس از کسر مالیات حدود ۱۹٫۸ تومان به ازای هر کلیک به شما پرداخت می کند که در این شبکه ها پایین ترین میزان است .

 • میزان کلیک کاربران :

تا ۶ ماه پیش این سیستم کلیک های بسیاری را به ازای هر تبلیغ دریاف میکرد ولی بعد از آپدیت جدید این سیستم برای تبلیغات متنی خود سیاست دو کلیک را برگزید و به این شکل عمل میکند که یک بار که کاربر کلیک کند منوی کشویی باز شده و به کاربر حق انتخاب میدهد که آیا مایل به دیدن تبلیغ هست یا خیر که این قابلیت به شخصه باعث پایین آمدن کلیک ها در برنامه شد و درآمد را نیز تحت تاثیر قرار داد در برنامه های مختلف این میزان مختلف است ولی در برنامه های من حدود ۶۰ درصد افت کلیک اتفاق افتاد .

 • تعداد و تنوع تبلیغات :

به دلیل قدیمی بودن و اتصال به کافه بازار تبلیغات این سیستم چه در قسمت متنی و چه در قسمت تصویری بسایر متنوع و خوب میباشد که این امتیاز بزرگی محسوب میشود .

 

۲٫شبکه تبلیغات درون برنامه ای کلیک یاب :

 • سرویس دهی : 

این شبکه شبکه ای تازه تاسیس در بخش موبایل است ولی در این مدت کم توانسته کیفیت قابل قبولی از خود ارائه دهد گرچه بعضی اوقات شما با نمایش ندادن تبلیغات روبرو میشوید ولی در کل با توجه به نوپایی این شبکه در مورد سرویس دهی میتوان نمره قابل قبول نه عالی را به این شبکه داد.

 • پشتیبانی :

پشتیبانی در این شبکه بهتر از عدد است و شما به مراتب پاسخ سریعتری از کارشناسان این مجموعه دریافت میکنید و میتوان به آن نمره خوب را داد .

 • در آمد از هر کلیک :

بهترین ویژگی یا برتری این شبکه نسبت به دو شبکه تبلیغی دیگر را میتوان درآمد به ازای هرکلیک این سیستم دانست بطوری که این سیستم به ازای هر کلیک حداقل ۵۰ تومان و حد اکثر ۱۰۰ تومان پرداخت میکند و این فقط برای تبلیغات بنری ساده است و تبلیغات تمام صفحه نیز قیمت بالاتر خود را دارد .

 • میزان کلیک کاربران :

میزان کلیک کاربران قابل قبول است ولی به خاطر نوپایی این شبکه و کم بودن تعداد تبلیغات هنوز تنوع تبلیغ ها کم بوده و این در کم شدن تعداد کلیکی ها تاثیر مستقیم دارد که با پخته شدن این سرویس انتظار است همان تعداد تبلیغی که در سایت ها نمایش داده میشود در اپ ها نیز نمایش داده شود.

 • تعداد و تنوع تبلیغات :

همانطور که در بالا گفتم تعداد تبلیغات هنوز زیاد نشده و تنوع قابل قبولی دارد ولی نسبت به شبکه عدد بسیار کمتر است و ممکن است شما یک تبلیغ را در طی چند روز چند بار ببینید .

 

۳٫شبکه تبلیغات درون برنامه ای مگنت :

 • سرویس دهی : 

سرویس دهی در این سیستم از سه سیستم قبلی ضعیف تر بوده و در حال پیشرفت و بروز رسانی است چون این شرکت تازه تاسیس بوده و سابقه ای در این زمینه ندارد .

 • پشتیبانی :

پشتیبانی نیز از کمبود پرسنل رنج میبرد و به کندی انجام میشود که باز هم بر میگردد به کم بودن سابقه و عمر این سیستم .

 • در آمد از هر کلیک :

در آمد این سیستم متغیر است و بصورت استانداردی که شبکه های بین المللی مانند ادموب استفاده میکنند با شما کار میکند و به ازای تاثیر گزاری و تعداد نمایش شما مبالغ متفاوتی دریافت میکنید ولی در تجربه شخصی این مبلغ بین ۳۸ تا ۵۰ تومان بوده است که از عدد بیشتر ولی از کلیک یاب پایین تر است .

 • میزان کلیک کاربران :

میزان کلیک کاربران در این سیستم متاسفانه قابل قبول نیست  آن هم بدلیل کم بودن تنوع تبلیغات هست ،

 • تعداد و تنوع تبلیغات :

تنوع تبلیغات در این شبکه بسیار کم بوده در حال حاضر و ممکن است یک تبلیغ چندین روز در برنامه نمایش داده شود .

 

نتیجه گیری :

این مبحث که در چه برنامه ای از چه نوع روش درآمدی استفاده کنیم و آیا تبلیغات کلیکی به درد ما میخورد یا نه بحث مفصلی است که بعدا به اون می پردازم ولی در حال حاضر بین این سه شبکه هر کدام برتری ها و نقص هایی دارد برای مثال مگنت قابلیت استفاده در مارکت گوگل رو هم دارد یا کلیک یاب مبلغ بیشتری را به برنامه نویس پرداخت می کند در تجربه شخصی اینجانب بعد از دو سال کار با سیستم عدد بصورت کامل به سیستم کلیک یاب مهاجرت کرده ام و فعلا نتایج قابل قبول است . انتخاب رو برعهده خود برنامه نویس میزارم و فکر میکنم اطلاعات من کامل بوده و شما رو یاری خواهد کرد .

mobile-ad-networks-bi

متاسفانه بخاطر بعضی محدودیت ها سیستم های تبلیغات کلیکی بین المللی مانند Admob وارد ایران نشده اند و اگر این سیستم ها وارد ایران شوند سیستم های فعلی باید جهش بزرگی انجام دهند در غیر اینصورت محکوم به شکست خواهند بود .

و سخن آخر با صاحبان مشاغل و کسب و کار ها تبلیغات درون اپلیکیشن ها رو جدی بگیرید این تبلیغات ارزانتر برای شما تمام شده و به رشد شما کمک میکنند

Posted in مقاله and tagged , , , , , , , , , , , , , , .

15 Comments

 1. با سلام و تشکر

  اگر به تبلیغات عدد که در برنامه جعبه ابزار نشان داده میشود دقت کنید
  میبینید که از کتابخانه جدید عدد استفاده نمیکند چون در کتابخانه جدید ظاهر تبلیغ فرق کرده و علامت ضربدر برای بستن تبلیغ
  از گوشه بالا سمت چپ با آیکون قرمز رنگ به گوشه پایین سمت چپ انتقال یافته است و آیکون هم عوض شده است.

  این ها رو برای این گفتم که برایم عجیب است که هنگامی که تبلیغی برای نمایش در برنامه من(که از کتابخانه ۳٫۱ عدد استفاده میکنم) در همان لحظه برنامه جعبه ابزار مملو از تبلیغات متنوع عدد است!!!

  به نظر شما این مورد ربطی به ورزن کتابخانه دارد؟؟؟

  • سلام و خسته نباشید
   تبلیغ ها معمولا اول به برنامه های پربازدید و پرکلیک تعلق میگیره و بعد به برنامه های پایین تر و همچنین چند مدتی هست بی دقتی و عدم شمارش کلیک رو شاهد هستیم که به تازگی اعلام کردند اشتباه شده و مبلغی رو بابت خسارت پرداخت کردند ولی هنوز هم مشکل وجود داره ولی بهتر شده .
   خیر ربطی به ورژن کتابخانه نداره

 2. سلام، خسته نباشید
  ممنون از مطلب خوب و جامعتون،
  چند نکته تکمیلی:
  ۱٫ درآمد هر کلیک مگنت الان ۷۰ تومنه که از عدد (۳۰ تومن) بیشتر و مساوی کلیک یابه
  ۲٫ سیستم مگنت از لحاظ فنی و تنوع مدهای تبلیغیش خیلی کامله، مثلا ویدئوهای تشویقی و تبلیغات بومی رو فقط مگنت داره
  ۳٫ اینطور که شنیده شده همکاری عدد با کافه بازار فعلا متوقف شده…
  ۴٫ ضمنا من دوستانی دارم که برنامه‌شونو داخل کافه بازار گذاشتن ولی از تبلیغات مگنت و کلیک یاب استفاده کردن و مشکلی هم نداشتند.

  • ۱٫ قطع همکاری عدد با کافه بازار یک شایعه هست چون یک شرکت هستند و متعلق به یک نفر
   ۲٫ من با مگنت هم کار کردم متاسفانه تبلیغات زیادی نداره که پخش کنه برای مثال برای برنامه های من که روزانه ۲۰۰ هزار بار پخش میشن کم میاره

 3. سلام
  شما گفتید که بعد از اومدن تبلیغات متنی عدد با قابلیت دوبار کلیک برای باز شدن تبلیغ
  درامدتون ۶۰٪ کم شد

  می خواستم ببینم برنامه چراغ قوه شما در حال حاضر ماهیانه چقدر درامد داره؟

  و اینکه درامد شما از عدد بهتره یا کلیک یاب؟

  • عذر میخوام بابت تاخیر در پاسخ
   متسافانه زمانی که این مقاله نوشته شد کلیک یاب به خوبی کار میکرد ولی الان تبلیغاتش نمایش داده نمیشه و پرداختیش بسیار کم هست .
   سیستم عدد هم بالخره پدیرفتن که کلیک هاشون درست محاسبه نمیشده و مبلغی رو بابت خسارت به ما پرداخت کردن ولی در کل در آمد نسبت به قبل پایین تر هم اومده و نزدیک یک دهم قبل دریافت میشه !

 4. سلا و خسته نباشید
  میخواست در حال حاضر نرتون روی دو شرکت هاست و اینکه این شرکت ها از موتور یونیتی هم پشتیبانی می کنند یا خیر.

  • مقاله جدیدی در حال نوشتن هسایم که نتایجش جدیدتر هست ، منتظر باشید ، میتونید ما رو از وب سایت تک گذر نیز دنبال کنید ، بله از یونیتی هم پشتیبانی میکنند اکثرا.

   • برنامه ما به قیمت ۲۵۰۰ تومان فروش میرفت که با بیش از ۷۰۰۰ دانلود فعال فقط ۹۰ فروش داشتیم.
    با توجه به تجربه ی شما، اگر مر روزانه ۱۰۰۰ کاربر فعال داشته باشم، چند کلیک و ماهیانه حداکثر چقدر درآمد خواهم داشت؟
    مقاله ی بعدی شما که حتما تو تصمیم گیری ما تاثیر داره کی منتشر میشه؟

 5. Pingback: تبلیغات متنی کلیکی | اخبار دنیای فناوری اطلاعات

 6. سلام وقت بخیر

  من برنامه هامو با جواپ میسازم واز تبلیغات عدد استفاده میکنم که جدیدا در امدش خیلی کم شده تازگی تومیشه که تو جو اپ از تبلیغات مگنت هم استفاده کرد به نظر شما کدوم بهتره الان؟

  • عذر میخوام بابت تاخیر در جواب متاسفانه سایت از دسترس خارج شده بود ، من هم میخوام به سمت مگنت برم چون عدد دوباره شروع کرده به کم حساب کردن تبلیغا ، و کلیک یاب هم بدرد نمیخوره اگر شما از مگنت استفاده کردید لطفا مارو هم در جریان بزارید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *